1999 թ. հոկտեմբերի 27-ին ԱԺ նիստերի դահլիճում ահաբեկչության զոհ դարձան ԱԺ նախագահ, Ազգային հերոս Կարեն Դեմիրճյանը, վարչապետ, Ազգային հերոս Վազգեն Սարգսյանը, ԱԺ փոխնախագահներ Յուրի Բախշյանը, Ռուբեն Միրոյանը, Արցախյան ազատամարտի հերոս, ԱԺ պատգամավոր Արմենակ Արմենակյանը, ԱԺ պատգամավորներ Միքայել Քոթանյանը, Հենրիկ Աբրահամյանը, նախարար Լեոնարդ Պետրոսյանը:
Ոճրագործությունից 23 տարի անց զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին ծաղիկներ են խոնարհել ու հարգանքի տուրք մատուցել ՀՀ ԱԺ պատգամավորները, ԱԺ աշխատակազմի անդամներն ու զոհվածների հարազատները:

The NA President, the National Hero Karen Demirchyan, the Prime Minister, the National Hero Vazgen Sargsyan, the NA Vice Presidents Yuri Bakhshyan, Ruben Miroyan, the Hero of the Artsakh Liberation War, the NA deputy Armenak Armenakyan, the NA deputies Mikayel Kotanyan, Henrik Abrahamyan, the Minister Leonard Petrosyan were the victims of terrorism on October 27, 1999 in the NA session hall.
23 years after the crime, the RA NA deputies, the members of the NA Staff and the family members of the victims laid flowers at the monument perpetuating the memory of the victims and paid homage to their memory.